2842
ЮЛНЦ » Re: болничен
08.03.2021, 09:04
Ограничавате дните от втория и въвеждате в ТРЗ програмата за начало първия ден след края на първия болничен. След като болничните са непрекъснати по втория всички дни ще са за сметка на НОИ без значение дали вторият болничен е първичен или не .
Подава се редовна Д6 / 13 с разликата , а не корекция.  :smile1:
 Имотът е на стойност над 50000 лв. и следва ли фирмата да се регистрира по ЗДДС в момента на закупуване на имота или може да го направи при започване на дейността? Благодаря Ви!

Ако нямате желание за доброволна регистрация може да изчакате да достигнете критериите на задължителна регистрация по чл.96 ЗДДС, което ще стане след започване на дейността.
Извинете, но къде е тука в тази ситуация изобщо проблема ?
Здравейте, след като се отпишат задължения по заеми по давност от длъжника и се увеличи финансовия резултат в годината, в която изтича давностния срок, следва ли те да бъдат махнати от Пасива на Баланса.

 А как точно смятате да ги отпишете ?
може ли да се увеличи стойността на вече амортизиран актив, поради заплатена сума за подобрение.

Не само може, но и трябва - освен плащането имате вероятно и фактура ?

за какъв срок ще се амортизира и коя от стойностите, само подобрението или цялата?

Срокът си определяте Вие като съблюдавате единствено данъчните амортизации да не надхвърлят определения размер в ЗКПО. За стойността - вижте чл.63 ЗКПО.
Здравейте!
Имаме получена фактура от Google за 0,01лв., трябва ли да пускам протокол ?

Протокол се пуска за всяка фактура без значение от стойността и. Аз често имам и нулеви и за тях също правя.
Не би ли следвало да има право до датата на започване?

КСО
Скрит текст :
Не виждам в текста да е визиран като период целия календарен месец. Вероятно е от значение дали ГД е съществувал "успоредно" с ТД и при плащане към края на месеца примерно лицето вече не отговаря на изискването по т.3. Някакви нюанси има тука, но Вие знаете по-точно обстоятелствата.
Това ще даде ли грешка при предаване на дневника?

Е, ако още не е предаден оправете си ЕИК-а. И без да даде си е грешка .
Достатъчно е .
Не се знае всъщност дали заведението не е ощетено, защото крайната цена е една и съща и са платили повече ДДС от дължимото. Друг въпрос е, ако 20 % са повлияли на крайната цена , която маркират на касовия апарат.
Цените за клиентите не се променят. Помощта е за заведенията.

 :good:
Просто ще са изпили по едно скъпо кафе, а заведението ще плати по-висок данък печалба.
ЗДДС
Чл. 126. (1) Допуснати грешки в подадени декларации по чл. 125, ал. 1 и 2 вследствие на неотразени или неправилно отразени документи в отчетните регистри по чл. 124 се коригират по реда на ал. 2 и 3.
(3) Извън случаите по ал. 2 грешките се поправят, като:
2. лицето писмено уведоми компетентния орган по приходите, който предприема действия за промяна на задължението на лицето за съответния данъчен период - при неправилно отразени в отчетните регистри документи.

Това единствено виждам като разрешение на проблема.  :smile1:
Ясно е, че не обичаме да контактуваме с НАП по такива поводи, а също и ясно е колко много НАП "обича" да връща пари...
Въпроса, е че като е подписана, ФЛ се явява длъжник и може да го съдят за това или да бъде даден на ЧСИ.

За съжаление подобни случаи често се срещат в съдебната практика. Тука на ход са вече адвокатите да доказват и опровергават разни обстоятелства.
С какво съобщение я отхвърля?
Подаденото преди си стои.
Може да си го проверите.
Здравейте ,

всъщност справката не е нито заличаваща, нито коригираща - такъв е само записът за лицето. Аз подадох с код К запис за едно лице, но причината беше да му коригирам удържания данък. Приета ми е нормално. Вероятно обаче не може да се коригира вида на дохода и като подавате корекция няма какво да коригира - не е подаден такъв код. Първо заличете и пак подайте нова. Вероятно ще стане в един файл - един заличаващ запис на грешния код и един правилен на верния.

Много неприятно - трябва да дебне човек да подаде нещо, ако му е спешно.