Шоу на талантите :
https://rutube.ru/video/5c3fb2551365f555ef2f605dd4a6d12d/

Хубави почивни дни !
Много сладко... :smile1:
Дали ще ни позволят да се приютим тука ?
 Според вас има ли пречка РЗ И МОД  да са различни.

Никаква.
Е, не е страшно , че се вижда / няма да изчезне /  - важното е, че има нова и тя остава последно валидна и актуална.
Всъщност няма значение - пращала съм документи до НАП и по двата начина - свръшвала се е работа без проблем.
Гражданските договори са възникнали след прекратяване на самоосигуряването - не попълвате Т1 и Т2 , не изравнявате нищо.
Ет зависи дали е регистрирано по ДДС , ако не е рег без значение има или няма дейност не  подава нито отчет нито декларация , ако е регистрирано по ДДС и няма дейност подава декларацията която е в свободен текст със всичките неща които  ви казах ако има дейност стандартен отчет  :good:

Къде мога да прочета това ?
Явно не се изразявам правилно и оставам неразбрана. Разбира се че четем КСО, в страницата на НАП и НОИ, указанията също, но тази наша близка си настоява, че жената на гишето й е казала така и това е, за нея тя е права, не ние.

В отговор 3 Пъпешче е цитирала текст от страницата на НАП. Ясно е казано, че СОЛ се осигурява между минимума и максимума. Излиза, че се питаме кой е прав - служителката на гишето или работодателят и - НАП в информацията, дадена на официалната си страница и предназначена за данъкоплатците. Служителката не е съгласна с НАП ? И на кого служи тя ? Пък и служи ли въобще за нещо ?
ВСИЧКИ ФИРМИ БЕЗ ДЕЙНОСТ ПОДАВАТ ДЕКЛАРАЦИЯ СВОБОДЕН ТЕКСТ , ЗАЯВЛЕНИЕ Г2 И ДЕКЛАРАЦИЯ ПО ЧЛ 13 АЛ 4 :) АКТУАЛНА ИНФ. ОТ 06.02.2018

https://www.kik-info.com/forum/index.php?topic=21613.0

Да не би да визирате и ЕТ без дейност ?
Да, и попълвате и Т1 и Т2 в колона 1 със съответните данни от декларация 1 по ТД

На мене защо никой не ми благодари :(

Само защото не са ти видели . Дисквалифицирам се ! :air_kiss:
Когато лицето е полагало личен труд, пак ли се попълва в Т1 и Т2?

Да, СОЛ с личен труд попълва и Т1 и Т2.
Да, така излиза след като не формира финансов резултат за изчисление по формулата.
Трябва вземането на Решение за приемането / или не / на ГФО да е от всички.
Това  е вариант - но в месеца може да се наложи да дойде няколко пъти през напр. 5 дена. Т.е. назначавам  по чл. 68 след ден -освобождавам и така няколко пъти в месеца...........?

Да въведете СИРВ ?
Здравейте! Има ли някакви особености при съставянето на протокол за приемане на ГФО при СД?
Благодаря!

Не, същото е като при ООД .
http://www.gli.government.bg/page.php?c=53&d=1891

Еднодневните договори може да се използват само от работодатели - РЕГИСТРИРАНИ ЗЕМЕДЕЛСКИ СТОПАНИ.
Здравейте! И аз имам същото питане. А дали в ТР се подават някакви документи?

Написах първо , че отговорът е в Закона за счетоводството  - наистина не е излишно да поглеждате - там има отговори на много въпроси , които не биха се задавали, ако се чете .
Иначе конкретно - не, ЕТ без дейност не подава нищо в ТР.
Имаш пред вид гр. Раковски?
Има няколко органа в БГ, органисти няма или по-точно можеш да ги изброиш на пръстите на едната си ръка.
А аз съм от късметлиите-слушатели на орган на живо в няколко държави. :)

Да, в гр. Раковски имам предвид . Имаше предаване за органиста там - едно младо момче на 19 г.. Слушала съм навън, но много ми е приятно, че и тука се прави опит за създаване на такава възможност / макар и в по-скромни мащаби /.
За тези картини

това

озвучаване.
Дано ви хареса. :)

Просто е прекрасно, благодаря ти !  :give_rose:

Невероятно е да се слуша и така, а на живо още повече. Скоро си мислих, че си струва да се отиде до Раковски , където има монтиран нов орган в католическата катедрала там и да послушам. Даже има и камера онлайн за желаещите да присъстват макар и задочно . Поне в България това е една чудесна възможност. За чужбина и големите католически храмове да не говорим.